top of page

מהי רפואה אלטרנטיבית ומה הבדל בינה לרפואה מערבית?

Обновлено: 20 февр. 2023 г.אם נעיין בין דפי ההיסטוריה שעד לפני תחילת המאה ה-20, רפואה המערבית והרפואה האלטרנטיבית הלכו יד ביד.

רפואה אלטרנטיבית מלווה את אנושות משחר היסטוריה וכדי לעזור לאנשים השתמשה כלים טבעיים כמו צמחי מרפא, תזונה נכונה, פעילות גופנית, איתני הטבע שמש, מים ואוויר. מה אנו יודעם עכשיו שזה עוזר לגוף לאזן את המערכת ההורמונלית, לנקות רעלים, לחזק את מערכת החיסון, לשפר את מחזור הדם, לחזק שרירים ולשחרר מצבי לחץ. הגדולים מבין הרופאים הקדמונים הם גאלן, אביסנה, היפוקרטס, רמב''ם ואחרים. ספרו של אביסנה "יסודות הרפואה" מכיל תיאורים ושימושים כ-900 צמחים.בערך ב מאה ה-18 עם התפתחות הכימיה האורגנית, שהצליחה לחקות את סגולות הריפוי של הצמחי מרפא, החלה התפתחות הרפואה המערבית


צעד בהתפתחות הכימיה האורגנית במאה ה-18, הביא לאפשרות לבודד ולחקות רכיבים הפעילים של צמחי המרפא. גילוי זה פתחה דלתות ליצור תעשייתי של חיקויים מלאכותיים והפוך למקור העשרה מהיר עבור הרוקחים.

ייצור תרופות התבסס על תחליפים סינתטיים ורעלים שונים, לכן למרבה הצער, תרופות אלו הובילו למוות של אנשים לעתים קרובות.

ב-1938, בארצות הברית, לאחר מוות של 111 ילדים בעקבות שימוש בתרופה אנטי-זיהומית, הממשלה קיבלה חוק המחייב ניסויים קליניים של תרופות בפיקוח המדינה.

יחד עם זאת, דוקטור בן גולדאקר, בספרו "סודות הרפואה", מציין כי ניסויים קליניים שנרשמים על ידי יצרני תרופות, אינם אמינים והתוצאות השליליות מוסתרות.


מה הבדל בין רפואה מערבית לרפואה אלטרנטיבית?


ההבדל בין רפואה אלטרנטיבית לרפואה מערבית הוא בגישה אל המחלה.

הרפואה המערבית מחשיבה כל מחלה כסוג של תקלת הגוף,

למשל חום, עלייה בכולסטרול, לחץ דם, מחסור בהורמונים, מינרלים. למרות שבפועל כל אלו הם ביטוים למלחמה של מערכת החיסון בגורמים המאיימים על הבריאות, הרפואה מתייחסת אליהם כסוג של תקלות הגוף ומתקנת אותם באמצעות תרופות: להורדת חום, דלקת, לחץ דם, רמות כולסטרול ועוד.

בגישה זו כאשר לא נבדקים גורמים שהובילו התפתחות מחלה והטיפול מתמקד בביטול תגובה חיסונית, אדם מפסיק להרגיש כאב ואי-נוחות, אבל מחלה ממשיכה להתפתח ללא בקרה ותגובה הגנתית של גוף


.רפואה אלטרנטיבית מסייעת לגוף להתגבר על מחלה בעזרת כלים טבעיים.

1. בעזרת תזונה נכונה, המספקת את כל המרכיבים הדרושים לחילוף החומרים ולחידוש התאים - תהליך של ריפוי הטבעי, בו תאים הבריאים מחליפים את התאים החולים.

2. צמחי מרפא מסייעים בהשמדת חיידקים ובניקוי הדם מרעלים, מה שמחזק את מערכת החיסון ומאפשר לה לפעול ביעילות המרבית.

3. עיסוי רפואי משפר את זרימת הדם ומאיץ את כל תהליכי ניקוי הרעלים וחידוש התאים.

בנוסף השילוב של שמנים אתריים במהלך עיסוי עוזר לאדם להרגיע את מערכת העצבים ולהיפתר ממצבי הלחץ הקשים ביותר. מערכת ההורמונלית מפסיקה לעבוד במצב כוננות למלחמה( מצב הסטרס) וחוזרת לתפקוד הרגיל ומעודדת את תהליכי הריפוי.

כלים נטורופתיים אלו משפרים את כוח הריפוי הטבעי ועוזרים לגוף לנצח כל סוג של מחלה, לרבות מחלות נפש כגון מתח, חרדה ודיכאון, שמופיעות בעקבות חוסר איזון הורמונלי.


ההבדל בין רפואה אלטרנטיבית לרפואה מערבית טמון גם בתוצאות הטיפול.

אם טיפול רפואי קונבנציונלי אינו יכול למנוע את התפתחות המחלה בעתיד ומתבסס על נטילת התרופות הקובע, הרפואה האלטרנטיבית, שמאבחנת את גורמי למחלה, גם נותנת מענה יעיל, כיצד למנוע את המחלה בעתיד. איך לחזק את מערכת החיסון כדי לנצח את המחלה עוד בחיתוליה..Чтобы изменить формат отображения блога на сайте, наведите указатель мыши на ленту блога и нажмите «Настроить». Затем выберите один из предложенных макетов. Если вы добавите блог на любую другую страницу сайта, вы можете выбрать формат отображения, отличный от основной страницы блога.


Чтобы отредактировать информацию, которую отображает лента блога, перейдите к Настройкам, кликнув на значок с тремя точками в левой части экрана.


В панели настроек вы можете скрыть или отобразить имя, фото автора, дату публикации и время чтения, просмотры, комментарии и счетчик лайков. Изменения в редакторе отображаются в реальном времени.


Если блог подключен к личному кабинету, убедитесь, что кнопка «Войти» видна пользователям. Активируйте уведомления по электронной почте в настройках, чтобы отправлять автоматические сообщения подписчикам блога каждый раз, когда появляется новый пост. После завершения настройки блога вы можете управлять постами, нажав «Редактировать посты» в ленте блога.1 просмотр0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

Comments


bottom of page